Życie w Cyrku Chrystusa

Służba została założony na bazie doświadczeń sztuki klauningu Amerykańskiego Cyrku oraz głębokiej teologii krzyża Jezusa Chrystusa. Klauny w służą dzieciom aby mogły widzieć Bożą miłość i mieć dobre życie w Chrystusie poprzez uzdrawiającą siłę śmiechu i zabawy.

Służba Life In Christ Circus została założona przez Dr. Hardela (Dr H) w St. Petersburgu na Florydzie w 1977 roku. W Stanach Zjednoczonych istnieją trzy ośrodki służby. Są to Eagan w Minnesocie, Omaha w Nebrasce oraz Orlando na Florydzie.

Parę lat temu został założony oddział w Dzięgielowie w Polsce. Obecnie tworzone są nowe ośrodki na Litwie, Rosji, Ukrainie, Meksyku i na Filipinach.

Tradycyjni klauni cyrkowi sprawiają nam radość naśmiewają się z naszej ludzkiej natury. Klauni Chrystusa dodali nowy wymiar do tego co robią normalni klauni. Stali się ‘Głupcami dla Chrystusa’ wg 1 Kor.4: 8-13 jednak w najlepszym tego słowa znaczeniu. Dzięki swojemu kolorowemu przebraniu ujawniają nasze ludzkie słabości i pozwalają nam się śmiać z samych siebie.

Klauni Chrystusa wpadają w szarą codzienność dzieci ze swoimi kolorowymi strojami i makijażem. Bawią się i śmieją z dziećmi w każdym wieku.

Służba Życie w Cyrku Chrystusa dzieli się Ewangelią przez całą Północną Amerykę, Wschodnią Europę, Amerykę Łacińską, Afrykę i Australię.

Dzięki niej można zobaczyć Klaunów Chrystusa, którzy usługują w domach opieki, szpitalach, w szczególności w szpitalach dziecięcych, szkołach, organizacjach cywilnych, w rejonach katastrof, w zborach, na ulicach, parkach czy w centrach handlowych.

Klauni Chrystusa pracują z niepełnosprawnymi, z ludźmi młodymi i starszymi, z dziećmi w każdym wieku. Pojawiali się w telewizji, w gazetach, na różnych warsztatach, projektach różnych służb i niezliczonej ilości spotkań młodzieży.

Z takim samym entuzjazmem podchodzą do publiczności liczącej dwie – trzy osoby jak i do zgromadzonych tysięcy.